| SoriSorinHtRC a întrebat:

De ce nu imi cumpara lumea NFT-urile? Ceva idei cum sa fac NFT-urile mai bune? Dau funda laughing

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cred că întrebarea la care ar trebui să răspunzi tu prima dată este "De ce le-ar cumpăra/dori cineva?"

Ești o celebritate? Ai creat niște opere de artă originale sau ceva care a schimbat lumea în vreun fel? Ai făcut ceva care ar fi imposibil de realizat de către altcineva? Vezi vreun potențial ca NFT-urile tale să se aprecieze în valoare? Dacă da, de ce?

| Brizbriz a răspuns:

Pentru ca sunt unii super-obsedati de posesie de rahaturi originale, indiferent cate copii sunt posibile

in practica, eu consider ca nici pictura nu e o chestie la care o bucata de panza acoperita cu vopseluri sa valoreaze jde'milioarde de ieuroi, cand de fapt opera de arta este imaginea, iar daca a fost restaurata atunci nici nu mai e imaginea originala ci a restauratorului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o persoana cunoscuta? Ai investit in promovare? Nu? De ce ti-ar cumpara cineva NFT-urile?

| Bazzed a răspuns:

Ca e pointless sa cumperi JPEG-uri pe care le poate descarca oricine (sau cărora sa le facă un Screenshot)? Nici nu sunt cine știe ce persoane interesate în piața asta + a devenit repede un subiect fumat ca majoritatea s-au prins ca nu-și au rostul