| unomdeosebit a întrebat:

De ce oamenii rai te fac boschetar daca nu vrei sa muncesti? Si de ce zic ca o sa regreti ce e de regeretat de ce te ameninta?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"De ce oamenii rai te fac boschetar daca nu vrei sa muncesti?"

dar nu e o jignire deci nu te supăra pe ei. Ei presupun că trăiești și te hrănești din/prin boscheți. D-aia!

| Invictusman a răspuns:

Dacă stai bine cu valuta nu cred ca ești boschetar/ciumafai, poți avea bani și fără lucra, chiar mai mulți ca cei care lucrează. De regretat ar fi ca, când ieși la pensie nu ai acolo ani de lucru în cartea de munca și probabil vei avea o pensie de doua parale, dar asta va fi regretul tău nu cred ca privește pe nimeni cum te vei descurca tu la bătrânețe, tu vei regreta nu ei pentru alegerile tale... dacă ești smartalog pui și bani deoparte.de aia nu mai pot eu dormi ca Gheorghe nu lucrează, fiecare face ce vrea atât timp cât nu ma afectează pe mine în mod Direct sa facă ce o vrea e viata lui. Nu mai pune la suflet vorbele rele, ignora astfel de persoane.

| unomdeosebit explică (pentru Invictusman):

Asa exact am aflat ca prietena mea e o materialista ca de ce nu muncesc ca s-a saturade mine. poti sa te saturi de un om pe care il iubesti? mi-a zis in o saptamana sa platesc chiria normal ca am platit de la mama si mama a sunat-o sa-i ceara banii inapoi si amandoua tuna si fulgera acum. ma inseala sigur ea nu intelege ca eu vreau sa fiu linistit in viata nu sa am asa stres ca ma insala si ca nu mai poate ea cu chiria ma bucur ca s-a despartit de mine nu are decat, ea zice ca oo s-o duca mai bine fara mine ca u ii mai mananc banii. nu consumam mult si nu are decat daca e materialista foarte bine

| Invictusman a răspuns (pentru unomdeosebit):

,,Uneori iubirea merge în burta ', contează ca amândoi sa contribuiți cu bani la chirie, mâncare etc nu doar unul sa se strofoace sa plătească pentru amândoi... nu știu dacă e, sau nu, nu e treaba mea, dar cert e ca într-o relație trebuie fiecare sa pună "umărul la bătaie ".
Eu nu sunt genul sa judec, faci ce vrei tu dacă atât timp tu te simți ok, în viata uneori se întâmplă ca lucrurile bune pe care asa le consideram noi sa ne facă de fapt rău dacă e pe perioade îndelungate sau viaceversa,, lucrurile rele pe care asa le percepem noi la prima vedere sa ne facă de fapt bine.

| unomdeosebit explică (pentru Invictusman):

De ce sa munceasca amanadoi daca unu nu vrea si celalalt a zis bine vedem noi