| LanguageMaster a întrebat:

De ce pilotii sunt atat de bine platiti in comparatie cu alte profesii?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca guvernele n-au interes ca oamenii sa stie carte. Cu cat oamenii sunt mai prosti oamenii, cu atat populatia poate fi condusa mai usor.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai zice daca in timpul unui zbor un pilot si ar baga piciorul ca are un salariu de rahat?

Bv, pe zi ce trece pui intrebari din ce in ce mai tampite

| DavidoffUser a răspuns:

Care piloti? Ca sunt mai multe tipuri de pilotaj.
Pilot de :
-avion comercial
-avion de lupta, elicopter etc ( militar)
-de curse GT
-raliuri
-de motociclete

| RaduCiprian a răspuns:

Este logic ca pilotii sunt supusi unor imense riscuri in fiecare zi, si nu numai asta. Nu inteleg de ce ai pune aceasta intrebare.