| Mario1994 a întrebat:

De ce sa pui mese cu scaune la magazin alimentar mai exact pe terasa?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unele magazine alimentare vand si mancaruri care se pot consuma repede, de exemplu produse lactate si/sau de panificatie. Daca cineva doreste sa ia un mic dejun rapid sau i se face foame, atunci cumpara un iaurt si un corn, pe care le poate consuma la terasa.
Poate se poate servi si o cafea, fumand o tigara langa ea.
De asemenea, cu ocazia diferitelor evenimente se poate servi si o bere.

Totul depinde de politica de vanzare a patronului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să stea lumea la o bere, dacă ai voie să vinzi alcool să fie consumat afară, sau un suc,
Să stea lumea să se odihnească în apropierea afacerii tale, ca să fie aproape de locul unde cumpărând ceva, îți aduce ție profit.

| Alexxia98 a răspuns:

Isi iau oamenii o bere si o beau acolo.