| LanguageMaster a întrebat:

De ce unele firme sunt fraiere și sponsorizează meciuri de fotbal sau box decât să cumpere aparatură pentru spitale?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fraiere? Pai din publicitatea din fotbal se scot sute de milioane de euro

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce amuzant esti. Tu nu pricepi cum funcționează realitatea si dai voturi de genul nefolositor cand ti se explica...

| Holiday a răspuns:

Dimpotriva, cam toate sponsorizeaza spitalele de stat. O parte din impozite merg in directia aia, inclusiv medicii sunt platiti de acolo.
Nu crezi ca ar trebui sa fie suficient?
In plus, sponsorizarile competitiilor sportive inseamna reclama, care inseamna clienti mai multi, care inseamna venituri mai mari, care inseamna impozite mai mari, care inseamna contributii mai mari inclusiv la dotarea spitalelor...
...care inseamna, in ultima instanta, ca intrebarea ta e tembela.

| Bizon95 a răspuns:

"fraiere"?!?
tu esti fraier ca nu iti dai seama
este FOARTE simplu... NIMENI nu face reclama la spitale
in schimb futmingea... asta, fotbal sau box-ul sunt in public, deci firmele capata reclama cat cuprinde

in plus, chiar nu ai nimerit-o cu spitalele din rrrominica:
NIMANUI nu-i pasa, pana nu ajungi in spital, in 2016 au murit 90mii de oameni in spitale care puteau sa nu moara (tocmai a fost la tembelizor pe proteve) dar bani se doneaza in draci la biserici si alte... GAURI!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bizon95):

Ai grija ca o sa iti dea nefolositor si eronat laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

tongue

| Furnicuta000 a răspuns:

Tu stii ce inseamna sponsorizare?

| Dalmore a răspuns:

Pentru că sunt mai câștigati așa. Sau tu crezi că sponsorizează așa, că n-au ce face cu banii? E o metoda de a face publicitate, și e cu win-win. Meciurile de fotbal și box au un public imens. Deci aduc multă vizibilitatee pentru brand etc. Ți-aș tine un curs, dar n-am timp rolling on the floor. Cred că ai pus întrebarea la mișto oricum

| Dalmore a răspuns:

Nu-mi dau seama dacă ai dat voturil in mod sarcastic sau tu chiar nu ai pus întrebarea la mișto laughing.

| Raducons a răspuns:

Pentru reclama ca sa le apara sigla la sponsori