| LanguageMaster a întrebat:

De ce unii patroni sunt fraieri și sponsorizează meciuri de box?
Mie mi se pare ridicol să se bată cineva pe banii tăi doar ca să ai reclamă gratis.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai fi patron nu ai mai gandi asa.

| LanguageMaster explică (pentru darrio2007):

De ce?

| darrio2007 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Pentru ca vor sa fie cunoscuti prin reclame. Ce e greu sa intelegi?

| LanguageMaster explică (pentru darrio2007):

Serios, poți plăti mass-media ca să facă reclamă și devi cunoscut.

| Goete a răspuns (pentru LanguageMaster):

Si pe banii cu care sponzorizeaza nu plateste impozit

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru darrio2007):

Si sponsorizarile se deduc din suma impozabila...

| baru a răspuns:

Daca erau fraieri, nu erau patroni si nu aveau bani de sponsorizari. Luptatorii, nu se bat pentru patroni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Reclama e sufletul comerțului. Iar comertul e pentru cei care il inteleg nu pentru cei care intreaba pe TPU de ce e albastru cerul.

| Wr3nch a răspuns:

laughing Nu sunt fraieri. Oamenii apreciaza foarte mult celebritatile si din cauza asta tind sa cumpere produsele care sunt (sau par sa fie folosite de ei). E aceiasi logica pentru orice reclama in care apar vedete. De ce Dior, care o casa de renume, ii da bani la Depp ca sa promoveze Sauvage, din moment ce firma e deja cunoscuta? Pentru ca oameni il plac pe Depp, si se gandesc ca daca el zice ca e bun, atunci trebuie sa fie.

| Bizon95 a răspuns:

Sponsorizarile se scad din impozite
IAR PENTRU ELE PRIMESTI RECLAMA
de ce ar fi fraieri?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

În ce sens „fraieri"? Vor și ei o reclamă? Dar ce patron ai văzut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca dai bani sa sponsorizezi un meci de box cum mai e gratis reclama?