| nectarius a întrebat:

De fapt după înfiinţarea unei firme se mai ia impozitul forfetar? Şi mai e obligatoriu să ai măcar un angajat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa cate stiu impozitul forfetar a fost temporar, pana la sfarsitul anului 2009. Nu este obligatoriu sa ai angajati.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la fisc și dai declarații (sunt tipizate și le descarci de la ei de pe site) privind impozitul chiar dacă ai sau nu un angajat sau firma nu are activitate. Trebuie să mai mergi și la Camera de Comerț tot pentru declarații, ceri acolo mai multe informații.
Pa, pa.

| ikram a răspuns:

Trebuie sa ai un angajat minim daca esti microintreprindere unde impozitul e 3% pe cifra de afaceri, daca nu esti microintreprindere impozitul e 16% pe profit si nu este obligatoriu sa ai un angajat.

| sorosalina a răspuns:

Buna depinde despre ce firma este vorba sc srl ii sunt multe specifica