| anamaria82726 a întrebat:

De la 15 ani este egal sa lucrezi chestii simple din cate stiu. Adică vad persoane care împart afișe, lipesc pliante...chestii de genul. Dar unde poti gasi asa ceva? Gen sa lipsești pliante, sa împarți afișe, să fii bona? Ca vreau sa-i ajut pe ai mei

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De la16 ani poți să cauți un loc de muncă.

| dezis a răspuns:

Trebuie sa ai 16 ani ca sa poti lucra, din cate stiu fetele au mai mult succes ca promoterite, dar si baietii. uita te in diverse grupuri de publicitate de pe Facebook(daca nu faci parte din niciunul, roaga pe cineva sa te ajute sa le cauti) posteaza tu, intreaba la diferite magazine(unde crezi ca ar imparti pliante) daca chiar vrei sa te implici sau intreaba alte persoane de varsta ta care au lucrat pana acum.