| 94Lucifer94 a întrebat:

De obicei după cât timp primești un răspuns dacă ai trimis CV-ul completat în engleză iar la contact am pus număr de mobil și adresa de email. Mă vor suna sau îmi vor da email? Dacă nu mă recrutează, mă ignoră sau mă anunță măcar că nu am obținut postul? De specificat că este un loc de muncă la nivel european și cu siguranță nu sunt singurul candidat. Dar recrutările se fac de asemenea și de la nivel național, pentru că firma respectivă are reprezentanți români care se ocupă de candidații de aici.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce trimiti CV-ul, ii suni tu a doua zi sa vezi daca l-au primit si sa-ti arati interesul asupra jobului respectiv.
Intotdeauna cand am "follow up" dupa ce am trimis CV-ul, am fost chemata la interviu la companie!
Se pare ca da bine asta, ca le arati cat de serios esti si cat de mult iti doresti jobul respectiv.

| 94Lucifer94 explică (pentru Violleta2022):

Nu au lăsat număr de telefon, doar adresa de email pe care am trimis CV-ul cu câteva cuvinte acolo să-mi arăt interesul pentru a obține postul respectiv. Tot ce pot face, este să aștept presupun...

| Violleta2022 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

In cazul asta, nu prea ai ce face, decat sa astepti.
Totusi, o firma serioasa care recruteaza persoanl, pune intotdeauna un nmumar de telefon si fax.
Fii foarte precaut, sa nu fie firme fantome caare recruteaza foarta de munca din Romania, fac contract in numele tau si ei primesc jumatate din salariu ca comision, tie oferindu-ti cealala jumatate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pot sa te sunt in 2-3 zile, intr-o luna sau deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am depus in 2015 un CV la o companie. In Ianuarie 2017 primesc un tefefon

-Alo, va sun din partea companiei cutare. Ati depus un CV la compania noastra si sunteti asteptat in ziua x ora x la un interviu.

Bine, a trebuit sa accept pe moment, am inchis telefonul si vreo doua ore m-am tot gandit cand am depus eu CV la compania cutare. Apoi mi-am amintit ca am trimis CV cu aproape doi ani in urma. Bine, i-am sunat inapoi. Mi-a raspuns tot aceeasi voce placuta. Era o tinerica. I-am zis ca traieste intr-un alt univers. Si bineinteles am trimis si dracului toata "compania".

| 94Lucifer94 explică (pentru anonim_4396):

Totuși limita pentru acest post este de încă două luni jumătate laughing

| AnotherHuman a răspuns:

Depinde, poate trece o saptamana, poate anu...depinde

| 94Lucifer94 explică (pentru AnotherHuman):

Sper că doar săptămâna. O firmă trebuie să fie serioasă înainte de toate.