Întrebare recomandată | Ginghis20 a întrebat:

De unde iau un certificat constatator pentru firma?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce vrei sa se constate. De ex. certificatul de atestare fiscala il obtii de la ANAF, cerificatul ca firma exista si are activitate de la Registrul Comertului, etc.

| ArghirescuCosti a răspuns:

Poti lua direct de la ONRC, dar daca te grabesti si ai nevoie urgent poti incerca sa iei de pe https://www.certificatconstatatoronline.ro. Pe platforma ONRC daca nu ai facut niciodata, poate parea complicat

| Mihnut a răspuns:

Salut!

Un certificat constatator il poti obtine si online la ONRC. Totodata, sunt si firme care se ocupa cu asa ceva. Platesti si il iei, tot online.

Succes!