| anonim_4396 a întrebat:

De unde sa iau credit pentru nevoi personale? Vreau sa iau cu inca cineva, eu unul, iar cealalta persoana inca unul. Eu am o vechime de 6 luni la locul actual de munca, iar la alt loc de munca nu am mai fost, iar cealalta persoana are in jur de 30 de ani in campul muncii, iar la actualul loc de munca aproximativ 13 ani. Eu avand un salariu net de 1200 lei, ce suma as putea imprumuta? Cealalta persoana in jur de 1300 lei, cam cat ar putea imprumuta? Multumesc anticipat! Astept sfaturi. Eu am 19 ani, iar cealalta 50.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns precis, avand in vedere ca fiecare banca are reguli proprii de creditare.
Orientativ te poti uita pe finzoom.ro, la creditele de nevoi personale si afli ce banca are conditii mai bune. De asemenea te poti interesa la unitatile bancare din localitatea ta sau pe site-urile oficiale ale acelor banci.