| scorpya81 a întrebat:

De unde sa stiu eu daca facturile pe care le primesc de la Dragonul Rosu cand achizitionez marfa, sunt in regula? Cum sa procedez ca sa nu ma aleg cu amenda?

Răspuns Câştigător
| axll a răspuns:

Tu nu te alegi cu amenda chiar daca facturile nu sunt in regula. daca tu iti faci NIR-ul pe facturile respective si va fi un control incrucisat, firma care le-a emis va avea de tras. tu ai platit TVA-ul catre cel de unde ai achizitionat, ai facut NIR-ul, prin urmare tu platesti taxele si impozitele, esti in legalitate.