| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 a întrebat:

Deci, am facut un card MasterCard si am bagat ceva bani pe el sa cumpar niste lucruri digitale, imi bag toate datele corecte si dupa imi arata ca tranzactia a esuat. Precizez ca cardul e activat online cam de 4 ore.De la ce sa fie?

3 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

E necesar sa activezi si optiunea de cumparaturi online. Asta o faci la banca la care ai deschis cardul.
Sau, daca ai acces online la cont, poti de acolo direct fara sa mai faci un drum la banca.

O zi buna!

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru Roxin):

Nu e acelasi lucru? Adica l-am activat online MyBRD net, asa se numeste.Sau trebuie sa activez inca ceva?

| Roxin a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Pai nu e acelasi lucru. Trebuie sa autorizezi platile online. Sigur ai acolo o optiune. Fiind un card nou, e necesara activarea. Eventual poti suna la BRD sa te lamureasca si sa ti-l activeze ei din sistem.