| anonim_4396 a întrebat:

Deci...parinții mei sunt in Italia si vor să strângă un ban să construiască o casă, dar tata ia pe zi 35€ şi salariul este săptămânal, ce putem face?

Răspuns Câştigător
| IIIshaneIII a răspuns:

Daca lucreaza si maica-ta cheltuielile sunt asigurate si ce munceste tac-tu ai pune de o parte, o casa nu trebuie sa coste neaparat 50.000 de euro, poti cumpara un teren destul de ieftin si sa construiesti o casa normala fara etaj si te duce mult mai putin, oricum depinde doar de pretentii, in 2-3 ani ar trebui sa fie suficenti bani pentru o casa mai modesta, daca vrei ceva mai grandios astepti mai mult.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteptati cativa ani pana strangeti banii, dar la banii astia cam greu.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să își caute un alt loc de muncă dacă vrea să construiască o casă, altfel ar trebui să așteptați ani buni.

| oz_1736 a răspuns:

Cu banii aia nu faci nimic. Va mutati in nordul tarii unde se plateste mai bine, industria e mai dezvoltata. Va fi chiria mai mare, dar si salarul se va dubla. Depinde si de activitatea care o face

| danaieladaniela a răspuns:

Mama ta lucreza? este normal sa-si doresca sa construiasca o casa dar asta nu se poate intr-o sap+tamana, trebuie sa muncesca si sa isi puna banii departe