| Anonimulx21y6 a întrebat:

Deci pretul unui BTC este de 30k la ora actuala..Sa zic ca bag 10$ in BTC.

Asta inseamna ca daca as fi bagat 10$ atunci cand 1 BTC valora 1000$ si as fi vandut cand atingea 2000$ e echivalentul cu a vinde in prezent la 60000$?

Pai daca e asa nu prea mai merita sa investesti ca oricum oricat de sus ar urca profitul ramane putin la 10$. Poate doar daca investesti mii de dolari in sus e profitabil.

Niste pareri/sfaturi?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se îmbogățește nimeni dintr-o investiție de 10$. Dar daca luat bitcoin de 1000$ cand el era la prețul de 5k. Acum ai fi avut profit de 5000$

| Vântulalb a răspuns:

Gata, nu mai este 30K!
https://www.digi24.ro/......va-1440410
A scazut abrubt!

| goguPatent a răspuns:

Profitul nu se face cumparand la 1000 si vanzand la 2000 sau cumparand la 30000 si vanzand la 60000

profitul se face cumparand la 1000 si vanzand la 30000

| Anonimulx21y6 explică (pentru goguPatent):

Pai da dar btc e cam singura moneda care a atins sumele astea..Ma refer daca e aceeasi chestie sa cumperi dintr-un stock de 100$ care poate urca pe la 150-200$ cu a cumpara bitcoin la 30k si sa astepti 60k doar ca sa dublezi

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Anonimulx21y6):

Sunt altele care se dubleaza de la o zi la alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevăr deja nu prea văd cum ar putea să mai crească foarte mult. Cel puțin nu cum a fost diferența de la 1000 la 30.000 cum spui tu. Sau mai extrem, cand era ieftin de tot. Cui i-a picat fisa atunci a fost norocos si a iesit in profit urias, acum mai merita doar daca prinzi o zi cand e mai mic (de ex 20.000) si ai sume mari si vinzi la 30.000. Nu o sa ajunga la 100k sau mai mult prea curând.

| huntsman44 a răspuns:

Daca 1 bitcoin este 30000$ si tu cumperi de 10$ inseamna 0. 00033 BTC. daca ii tii si astepti sa se faca 100.000$ un bitcoin poti sa vinzi cei 0. 00033 BTC si sa iei 33$, ceea ce inseamna 23$ profit. dar daca investeai 1000$ acum in bitcoin si asteptai sa se faca 100k castigai 3300$ (profit 2300$) ceea ce inseamna ca da, la investii mai mari este profitabil.