| Alarik a întrebat:

Deci vreau sa incep un magazin online (Shopify) cu dropshipping. Am deja totul setat, am produse bine alese, a mai ramas partea de a vorbi cu influenceri pentru reclame.
Intrebarea e urmatoare : ce parere aveti de aceasta metoda de castigat bani? Merita sa platesc contul de Shopify sau nu? Ma cam indoiesc si de aceea am nevoie de o parere sincera.

Răspuns Câştigător
| Alarik explică:

Asta numai tu poti afla, dupa ce il folosesti bineinteles, ca pana nu incerci ceva, nu poti stii daca functioneaza sau nu.
Oricum, fara reclama, nu poti sa ai business online, mai ales ca nu ai magazin, unde clientela intra si vede ce produse vinzi.
Practic, la afacearea online, daca nu-i faci reclama online, nu poti sa vinzi nimic si in final nu ai nici o afacere.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu-i rentabil acum, dar daca vrei sa vinzi si sa faci o afacere prospera, atunci platesti Shopify si platesti reclama pe FaceBook, Instagram si alte site-uri folosite intens de cei pe care-i targhetezi ca cumparatori.
Din pacate, fara pic de reclama, nu vei putea vinde nimic si nici creste afacerea.

| Alarik explică (pentru Violleta2022):

Am inteles si sunt constient ca nu pot avea o afacere de succes fara reclama. Totusi, oare ar merita contul Shopify?

| Alarik explică (pentru Alarik):

Asta numai tu poti afla, dupa ce il folosesti bineinteles, ca pana nu incerci ceva, nu poti stii daca functioneaza sau nu.
Oricum, fara reclama, nu poti sa ai business online, mai ales ca nu ai magazin, unde clientela intra si vede ce produse vinzi.
Practic, la afacearea online, daca nu-i faci reclama online, nu poti sa vinzi nimic si in final nu ai nici o afacere.