| Zuse a întrebat:

Din ce face un primar bani?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Primarul Vasile din Las fierbinti stielaughing El si prietenul sau Roby, agent principal Robert Dorofteilaughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Primarul nu face bani. Primarul îi cheltuie. Primăria obține bani de la guvern, din impozite și taxe locale.

| relian a răspuns:

Din spaga, coruptie,laughingNu ar fi nimic daca ar fi numa pentru el, dar trebuie sa dea malai si la partidu ce la pus acolo.Deci trebuie sa fure la greu laughing

| AnatoliyMikhailov a răspuns (pentru relian):

laughing))))) ti as fi dath funda daca puneam aceasta intrebare

| relian a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Asta este adevarul,cand este batalie cine sa fie primar,aia nu se bat sa ajute oamenii, unde ai vazut tu primar sa ajute omu? Se bat pe ciolan, stioe ca odata ajuns primar are ce roade, atat el cat si partidul ce la pus acolo.
Oamenii trebuie sa stie cum sta treaba, suna amuzant dar asta e realitatea.
De ce fura primaru? Pt ca poate de aia, pentru ca sistemul ii da voie.Cand sefu politei o sa fie ales de om,cand judecatorul o sa fie ales de om si n-o sa mai fie la mana primarului,ori a unui partid,atunci se vor putea controla unu pe altul, o sa inceapa usor usor sa se inceteze furatu si talharitul omului prin lege.

Dar atat timp cat sistemul asta, un singur sef, cine sa il traga la raspundere? N-are cine laughing asa ca omu face cei mai usor de facut, sa fure, asta este jobu cel mai usor din lumea asta laughing si cel mai banos

| gabicoo a răspuns:

Din muncă cinstită!
winking
Să moară familiile lor dacă nu e așa!
laughing

| Lukasssz a răspuns:

Din furat

| Vântulalb a răspuns:

Pentru el? Din salar.
Pentru comunitate? Din taxe, impozite, sponsorizari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din muncă cinstită. Cât se poate de cinstită.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

De pe urma locatarilor laughing))