| Mario1994 a întrebat:

Distribuitorii de suc, bere care merg in abc-uri, de ce vin cu tableta? Ce intreaba aia? Sau ce fac mai exact?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei distribuie marfă și încasează facturi.
Intreabă cât stoc de marfă mai este magazin și recepționează noile comenzi. Dacă au o tabletă cu un mic program de gestiune pe tabletă, înregistrează totul acolo astfel la firma lor, când trebuie să facă raportul zilei, descarcă la biroul desfacere la ei la firmă tabele gata complectate care sunt apoi procesate ușor iar nu niște notițe de mână.

| danbnz a răspuns:

Acolo-si tin evidenta comenzilor, platilor samd.