| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa iau un mic imprumut de 3000 de lei pe un an. Sunt in ultimul an de liceu asa ca nu sunt angajat si stau cu parintii. Faptul ca nu sunt angajata poate reprezenta un obstacol, va reprezenta un obstacol in a obtine creditul? Am posibilitatile de a i-l plati prin burse scolare sau alte mijloace de-a lungul anului.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un obstacol foarte mare, de regula toate bancile cer sa ai venituri cu caracter de continuitate si nu cred ca vor lua in considerare bursa, aceasta nu este sigura.

| katy a răspuns:

Nu iti da.trebuie sa ai salariu si minim un an vechime la locul respectiv de munca

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu îti va da banca nimic, trebuie sa ai servici sa aduci adeverinte de la locul de muncă si o vechime de 6 luni la servici, altfel nu primesti, du te maine la orice bancă si intreaba i pe ei care sunt conditiile, spune le ca ai bursă si poti plătii rata, si vezi ei ce zic, dar ce vrei de 3000 de lei? Calculator? Telefon?

| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să faci un împrumut la nici o bancă în astfel de condiții.