| trifsandu a întrebat:

Doresc sa imi deschid o afacere cu iepuri, voi ce credeti o sa mearga?

Răspuns Câştigător
| alexgeorgian a răspuns:

Pai, daca fug iepurii, cu afacerea? ce faci? mai bine cu melci.ca astia nu fug asa tare.cred ca va merge.sunt de mancare.si ce e de mancare...se vinde.

10 răspunsuri:
| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Sincer nu stiu cat de cautati sunt iepurii in ziua de azi. Poate sunt si nu stiu eu. Oricum, daca esti sigur de un contract cu vreun restaurant sau vreun exportator si ai ceva bani pusi deoparte, fiind desigur si dispus sa-i pierzi(sa nu fie ultimii tai bani), atunci baga-te! Poate iti va merge.Sa stii ca o afacere cu miei este o mina de aur.Pe langa faptul ca poti sa mai vinzi pe la abatoare sau prin piete, poti sa scoti un profit foarte bun vazandu-i la arabi. Ei, o data pe an, au o anumita sarbatoare, cand toata tara mananc carne de miel. Ei neavand o clima corespunzatoare cresterii ovinelor, importa carne.Este o adevarata afacere cu un profit substantial!
Bafta!

| Apokales a răspuns:

Daca esti la tara si ai grija de ei da o sa mearga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa-mi fac o firma de bombe nucleare///ce parere aveti o sa mearga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crescatoria o sa-ti mearga foarte bine, caci nu-s animalute pretentioase, insa intrebarea este unde-i vinzi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum in 2 saptamani o sa ma apuc si eu de cresterea iepurilor belgieni si o sa vad daca o sa mearga o sa imi aduc la inceput 10 iepuroace si 2 iepuroi si cu timpu sper sa ajung la 200 300 daca o sa mearga daca nu soartaaaaaaa

Răspuns utilizator avertizat
| mirelgmm a răspuns:

Frate nu prea vad raspunsuri clare si iti zic eu...
eu am o miniferma (nu afacere cresc iepuri pentru carne pentru casa)
o sa mearga. incearca sa procuri iepuri din rasa californian daca vrei carne.
si daca vrei pentru blana rex si angora bft.
daca nu mai inteles ia id mirel_GMM2000 si iti detaliez

| dnirinel a răspuns:

Incearca cu chinchila, daca te intereseaza documentatie, pe mes detalii... id: dnirinel

| alexgeorgian a răspuns:

Sincer mie mia mers...vand perechi de iepuri prin toata comuna

| alexellro a răspuns:

Salut,
Sfatul meu e sa te ti departe de genul asta de afaceri. Sunt afaceri gen MLM care numai aduc profit in momentul de fata. Afacerile cu iepuri, struti, venin de vipere, melci si alte minuni sunt afaceri care merg celor ce le-au inventat, si anume pentru tine va fi un cost nu o investitie pentru ca la randul tau va trebui sa gasesti un alt investitor caruia sa-i dai pui de iepuri sa faca si el ce faci si tu si tot asa. Ca idee cata carne de iepure se gaseste in comert sau blana sa crezi ca va merge ca pe roate.
Nu te mai agata de afaceri la keie pentru ca astfel de afaceri sunt scam-uri pentru naivi.
Sincer fa un studiu de piata si vezi cum poti vinde si ce piata de desfacere e Romania pentru afacerile la keie gen ferma de iepuri, struti etc.
Nu cred ca vei gasi in carmangerii carne de iepure mai multa decat cea de pui, vita sau porc.
O zi buna si succes in gasirea unei idei afaceri!