| 10MădălinRăzvan a întrebat:

Doresc sa-mi deschid o afacere cu paleti de marfa din Germania, unde pot gasi furnizori pentru aceste produse?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ti-am trimis pe privat o adresa.
Le poti scrie un mail, inclusiv pe engleza.

Dar daca punctul de desfacere e in Romania, nu e mai inteligent sa ii produci aici, unde mana de lucru e mai ieftina decat acolo, si iese din calcul transportul? (vorbim de minim 1200-1500km)
Materia prima o poti cumpara direct sub forma de scandura, blane, caferi, neavand gater si alte masinarii sa le produci tu.
Dar in rest, investitia nu e foarte mare.

Important e sa iti gasesti clienti.

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fabricile de cherestea și prelucrarea lemnului.

| 10MădălinRăzvan explică:

Dragii mei domni eu ma refeream la paleti de electrocasnice si electronice din import.