| Eojik03 a întrebat:

Dupa parerea voastra, care ar fi cea mai profitabila afacere?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cea mai profitabila este aceea in care nu trebuie sa investeti bani deloc sau foarte putin si care se poate sustine fara imprumuturi.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pe termen scurt sau lung?

Eu pe termen scurt as vinde diverse produse d-astea electronice : Laptopuri, Smartfoane, GPS-uri, tablete s.a.m.d Am nevoie doar de un calculator si un depozit. Si eventual inca cineva care sa preia comenzile. Nu mai e nicio afacere sa-ti iei produse de la Altex sau Emag fiindca sunt scumpe. Eu recent am cumparat un GPS cu 100 RON mai ieftin decat la firmele sus mentionate de la un SRL care vinde asa ceva. Trebuie sa ai un site foarte bine pus la punct iar produsele nici macar nu trebuie sa le ai pe stoc (cand primesti comanda comanzi si produsul de la furinzor, ai vazut ca nicaieri nu-ti vine in ziua in care ai facut comanda, dureaza macar 3-4 zile). Plata sa fie cash ramburs si scapi de orice bataie de cap pe care in mod normal ti-o dau BO-urile OP-urile s.a.m.d Din simplu motiv ca ai banii in mana imediat, nu plangi dupa ei cu anii pana ce clientuli i se face mila de tine.

Pe termen lung cea mai buna investitie este in agricultura.

| IulianaMav a răspuns:

Cea mai profitabila afacere este cea in care ma aflu eu la momentul actual! Afacerea o fac cu prietenii mei, cu cei pe care ii cunosc si cu oamenii care imi plac! 2 ore pe seara la cafea cu prietenii imi aduc profituri generoase! Si tu poti face asta! Te invit la o cafea sa vezi despre ce e vorba! Lasa-mi un mesaj daca esti interesat! Business-ul e recent adus in Romania, iar conceptul si planul de marketing e genial!