| Lioana a întrebat:

Dupa parerea voastra cum iese mai ieftin sa achizitionezi o casa? Sa o cumperi gata facuta sau sa o construiesti tu de la zero?

Prefer un raspuns din experienta, in locul unuia teoretic.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Panteraa a răspuns:

Nu din experienta mea, dar din ce a patit fratele meu. A spus ca o face de la zero cum vrea el si are bagti o gramada de bani in ea si nu e gata inca de cativa ani. Deci cel mai bine e se o cumperi si eventual faci tu ceva modificari daca nu iti place, dar e mult mai costisitor sa o faci de la zero.

| Goddess23 a răspuns:

Daca casa pe care ai dori sa o cumperi este veche, batraneasca nu merita sa investesti in ea si sa o cumperi. De cele mai multe ori se iese mai ieftin cumparand una dar veche sau mica ori nu este exact pe placul tau si ajung sa fie costisitoare unele modificari. E mai bine sa o construiesti de la zero si sa o faci dupa nevoile tale si bineinteles dupa buzunar.