| celmaitarenume a întrebat:

E greu sa lucrezi ca receptioner/instructor la o sala de fitness?

Răspuns Câştigător
| Cedry2k8 a răspuns:

Ca receptioner:
-vei scrie abonamente pentru clienti (nu e greu, decat scrii numele, tipul abonamentului si data),
-vei prepara bauturi/proteine (decat pui apa, ingredientul apoi amesteci)
-dai chei pentru vestiar clientilor, si ai grija sa le dea inapoi cand pleaca
-eventual vei mai da un mop prin sala o data, de doua ori pe zi
-iar ultima activitate este sa stai pe un scaun si sa te plictisesti. happy
Ca instructor trebuie sa ai niste cursuri absolvite. Funda?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce receptioner clar nu laughing trebuie sa dai cheile pentru vestiare, sa faci abonamente noilor inscrisi si eventual sa raspunzi la telefon ori intrebari. Poate fi usor enervant ca va trebui mereu sa repeti aceleasi informatii sau sa raspunzi la aceleasi intrebari de cateva ori pe zi, dar nu poti sa zici ca-i greu.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca receptionist nu-i greu, ca raspunzi la telefon, verifici abonamentele si legitimatile, faci mici treburi administrative si esti "lipit" de receptie.
Ca instructor ai alte obligatii si responsabilitati, sa explici si sa arati oamenilor ce exercitii sa faca, in functie de ceea ce vor atinga ei (slabit, lucrat muschi la maini, sau picioare, ori fund samd), sa-i supraveghezi si sa-i ajuti fizic, practic stand tot timpul langa ei si ajutandu-i.