| anonimulcusos a întrebat:

Este adevarat ca daca populatia ar scadea preturile a fi mai ieftine?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, mai ales ca nu ai pus nici o virgula.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nici o corelatie intre pretul produselor si numarul populatiei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este deloc adevărat.

| Apokales a răspuns:

Ar putea, ma gandesc ca daca ar disparea, ipotetic vorbind, femeile nu ar mai fi cine sa cumpere bijuterii, barbatii n-ar da doi lei pe ele, si asa cred ca ar scadea preturile pe acolo. Pe de alta parte, nu ar mai exista nici cine sa le mai confectioneze pentru ca nu ar fi rentabil ca pret, s-ar vinde ce este pe stoc la un pret mai mic sa scape de ele si gata.

| oz_1736 a răspuns:

Daca ramanen 100 milioane de oameni pe pamant, ar disparea preturile

| IIIshaneIII a răspuns:

Da

| Namjoon a răspuns:

Nu