| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat faptul ca daca am card pe o platforma exchange nu trebuie sa platesc impozite pe cripto? Adica daca imi fac acel card de debit de la binance am auzit ca nu ar trebui sa mai impozitez ce castig din cripto. Si pot tine euro pe cardul acel sau neaparat doar cripto precum usdt?

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

O sa te caute anaful atata timp cat nu platesti impozit pentru sumele obtinute, toate bancile dau rapoate la anaf.

| Razvan1000 a răspuns (pentru Robertandrei4858):

Binance nu e o banca. E un exchange online. Si asa am auzit ca poti sa nu platesti daca nu ii retragi. Daca faci card la binance si platesti direct cu el