| emilia101 a întrebat:

Este cineva care are card BT STAR FORTE?(DE cumparaturi) pentru ca as avea cateva curiozitati:
1. Daca cer suma de 2.000 lei, cand ii voi cheltui si respectiv pune la loc, vor fi disponibili din nou spre a ma folosi de ei pana cand expira cardul, ca intr-un cerc continuu?
2. De unde stiu ce rata trebuie sa pun lunar? Imi apare in aplicatie cat trebuie sa pun?
3. Daca nu apare in aplicatie rata, stiti cumva cum se imparte suma cheltuita si in cate rate?
4.Credeti ca merita?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

1. Poti rula bani incontinuu. Daca ai cheltuit din 2000 lei 500 luna asta si luna viitoare pui 500 lei ai din nou 2000 lei pe care ii poti folosi.

2. Primesti in fiecare luna un extras de cont pe mail unde iti arata ratele, care este suma minima de pus sau toata rata pe luna respectiva. (iti apare si in BT PAY cat ai de pus pe card)

3. Extras de cont, ai rate egale si iti poti calcula tu din cat costa produsul si pe cate luni ai rata, cat ai de pus.

4. Da, eu il am de 2 ani de zile si in afara de taxa anuala de administrare nu am platit nimic in plus, deci chiar merita.

Atat timp cat iti platesti ratele la timp, nu scoti bani de pe el, si nu il folosesti in alte scopuri (plata facturi, cumparaturi etc.) nu ti se percep dobanzi si e ok.

| emilia101 explică (pentru Intruder19):

Mersi mult!
Dar de ce nu se poate folosi la cumparaturi? e dobanda mare pentru asta?!

| Intruder19 a răspuns (pentru emilia101):

Poate fi folosit pentru cumparaturi, ai 2% pentru fiecare plata daca nu ma insel, totusi eu il folosesc strict pentru cumparaturi online (rate)

Ai aici o lista cu toate comisioanele
https://www.starbt.ro/files/star-forte/comisioane_star_forte.pdf