| jasmina a întrebat:

Este cineva dintre voi care a castigat bani prin munca la domiciliu? Sunt acasa cu bebe si am gasit pe net o oferta de la o firma (asamblari pixuri, lipit plicuri, conf.bijuterii etc). Mi-au trimis si un e-mail cu conditiile, care mi s-au parut un pic dubioase dar pe undeva de inteles.Deci v-as ruga sa-mi scrie numai cine a lucrat asa ceva!

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O vecina a incercat chestia asta, a trimis banii si a primit niste margele si un model de confectionat o bratara. Primea 10 lei pentru fiecare bratara. Modelul era extrem de complicat, facea cam o bratarea in 8 ore si, cand a trimis primele 10 bratari, a primit raspuns ca nu corespund calitativa si nu i-au dat nici un ban.

| EUSIATIT a răspuns:

Stai linistita si ai grija de bebe ca nu se merita nu vei face fata si nici bani de pe urma plicirilor... ce vor ei ...sa muncesti degeaba mai bine ingrijrste bebe plimba l... odihneste te .decit sa faci plicuri,,, iti sp ca am o vecina care. a luat teapa ok

| angella1972 a răspuns:

Nu te-ai gandit la ceva gen avon sau oriflame? te poti inregistra direct de pe net, si daca ai cateva prietene, mamici cu care te intalnesti in parc...nu se castiga foarte mult, dar e genul de afacere pe care n-a afectat-o criza inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castiga bani cu sondaje de opinie despre siete-uri din internet!

http://www.websitetester.biz/....../index.php

Firma americana de sondaje de opinie incepe din 1 septembrie munca si
cauta colaboratori. Castig activ: Intre 1 si 10 ore trebuie investite pe
saptamana pentru un beneficiu de pina la 1000Euro.
Catig pasiv: Cistigati bani si daca nu participati la sondajele de opinie,
din linia inferioara a celor pe care ai inscrieti dumneavoastra.
Totul este gratuit si merita sa incerci, schimba limba pe engleza, in
curand va aparea si in limba romana.
Nu trebuie sa cumperi sau sa vinzi nimic.
Nu trebuie sa investesti decat timp pentru a viziona siteurile pe care ti
le trimite firma si sa apreciezi daca sunt bune sau nu.
Deci grabiti-va sa va formati o echipa cat mai mare pentru a va mari
procentul de incasari. Dupa inscriere veti primi un link propriu asemanator
celui de sus pe care il trimiteti la alte cunostinte pentru a va dezvolta
reteaua de colaboratori( Downline)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi te rog, din 1999 pana acum ai reusit sa gasesti ceva de lucru in domeniul asamblari pixuri, lipit plicuri, conf.bijuterii etc.
sunt somer si as fi interesat de o firma serioasa care ar putea sa-mi ofere lucru la domiciliu (exclus munca pe calculator).
adresa mea de email:bajan_dobrin06@yahoo.com
multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incredibil dar adevarat
Credeti-ma am incercat toate metodele posibile si legale. Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani repede si legal.Merge E testat Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptica, totusi
In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de numai 60. 000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie]. Dar curios fiind am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10 000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60. 000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60 000 de lei vechi adica 6 ron

Surpriza!
Ghiciti ce s-a petrecut! Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370 000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1 090 000 In a treia saptamana stransesem 25 470 000 de lei! Si banii continuau sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60 000 de lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!) Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.
Cum?
PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele M-AM ADAUGAT LA LISTA TA apoi impaturesti fiecare coala cat sa intre in plic. Acum iei 6 bancnote de 10 000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate cu numele si adresa ta pe ele la expeditor fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10 000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1) Ciobanu Marius Ctin iasi str profesor ioan simionescu nr 6 bl d1 et 4 ap 3 jud iasi
2) Cristea George localitatea Topolog jud Tulcea
3) Manea Alexandra Raluca Bucuresti str Aleea Dobrina nr 6 bl 49C sc A apt 25 sector 2
4) Dumitru Aurel Alexandru jud Giurgiu loc Giurgiu str Tineretului bl 206 sc b ap 20
5) Zgripcea maria madalina Strada Alexandru ioan cuza nr 38 A calimanesti judetul VALCEA
6) Dinica Elena Gabriela Str Popa Nae Nr 13 Sec 5 Bucuresti

PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus 6 devine 5 5 devine 4 etc. Astfel numarul 6 devine liber completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A vei primi cu mult mai putini bani pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza Pentru a intari increderea in joc trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE deoarece altminteri te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:
Schimba ce doresti dar pe cat se poate incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului Copy din meniul Edit deschizi un fisier gol cu notepad File New si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6 a Edit Paste salvezi fisierul cu extensia txt Acum cauti pe Internet newsgroup-uri forum-uri on-line message board-uri site-uri de chat de discutii romanesti bineinteles sau la diverse adrese mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA! Felicitari
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200

Calcule
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri un exemplu FOARTE-FOARTE mic. Deci am castigat 50 000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6 a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50 000 de lei Eu primesc astfel 5*5*10 000 de lei = 250 000 de lei si tot asa
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori Si totul cu o investitie initiala de 60 000 de lei si 6 timbre.Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10 000 de lei la adresele care se afla in lista punandu-ti numele pe pozitia a 6a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM Asa ca iti poti permite 60 000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da Unii au spus dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban? Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20-50 000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce?
JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PASUL 1:[/size] Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10. 000 lei ( 1 leu) si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10. 000 de lei (1 leu). Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1)Mihaela Neculae, com. Gura Vitioarei, sat Faget, 211, jud Prahova, cod 107307

2) Guta Constanta, str. 7 Septembrie 1485, Bl T3A, Sc. C, Ap. 16, et. 3, Loc. Mioveni, jud Arges, cod 115400

3)Draguta Andrei, Str. Morii nr. 28-Oradea, jud. bihor, cod 410577

4)Segarceanu Cristian, Str. Piata Bucuresti nr. 2, Bl 2, sc. C. ap. 60, Loc Oradea, Jud. Bihor, cod 410114

5)Pavelescu Melania, Str. Matei Basarab, Bl. 30, Sc. B, et. 1, ap. 8, Localitatea Rm.Valcea, Judetul Valcea, cod 240616
6) Minzu Ana Maria, str. Aluminei, nr. 53, Bl D2, ap2, Oradea, Bihor, cod 410349

PASUL 2:Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4, etc...). Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

| stroedaniel13 a răspuns:

Eu am castigat bani pe net prin munca la domiciliu si am avut ca prim instructor (ca sa zic asa) un site foarte bun.

Daca te intereseaza este vorba despre: http://www.munca-la-domiciliu.com un site plin cu metode de lucru la domiciliu. Poti incerca mai multe in acelasi timp pentru mai multi bani.

| alexutzu00791 a răspuns:

Detalii, caci nu se prea intelegehappy eu primesc aproape zilnic mailuri cum ca as fi castigat nu stiu cehappy

| ValentinCN a răspuns:

Eu iti propun o noua afacere online, tu fiind propriul sef.
Detalii aici http://drept-md.com/ecodrive-club-oferim-lucru-la-domiciliu/

| Bybby14 a răspuns:

Buna! Mi-am tot cautat un job pe internet si cred ca am gasit cea mai simpla si banoasa metoda. Tot ce trebuie sa faci e sa trimiti cateva e-mailuri pe zi si poti castiga lejer 150 de euro pe saptamana, lucrand doar 2-3 ore pe zi. Cauti un job la domiciliu sau pur si simplu vrei sa iti suplimentezi veniturile? Iti ofer un job pe care poti sa il practici de la calculatorul tau, de acasa, fara prea mare efort. Nu ai nevoie decat de un calculator conectat la Internet si un minim de cunostinte legate de accesarea site-urilor on-line. Pentru informatii suplimentare, trimite un e-mail cu subiectul "INFO" pe adresa:
angela_elena77@yahoo.com

| jasmina explică:

Ce mi s-a parut dubios e ca mi-au cerut sa le trimit 100 lei ca sa-mi trimita pachetul cu lucrurile necesare, plus copie de pe buletin etc.

| zinandreea a răspuns (pentru jasmina):

Mare grija la ofertele de acest gen cat nu se realizeaza un contract de munca deoarece respectivii se pot utiliza de datele dvs. personale.

| zinandreea a răspuns (pentru jasmina):

Revin cu un nou raspuns pentru cei interesati de acest subiect, am gasit aici http://www.mahar.ro/confectionat-si-lipit-plicuri-la-domiciliu/ cateva informatii mai detaliate legate de aceasta activitate la domiciliu.

Acolo se specifica clar ceea ce am spus si eu in raspunsul precedent legat de seriozitatea angajatorului. Nu va oferiti datele persoanale angajatorilor la domiciliu decat daca se realizeaza un contract de munca ce va garanteaza un venit.

| jasmina explică:

Deci:EU am cautat oferta de munca la domiciliu si am gasit pe net firma asta care iti trimite de ex :pixuri si tu trebuie sa le asamblezi acasa, dar prima data trebuie sa le trimiti niste documente si 100 ron, pentru primul colet.Pe undeva e normal nu? Fiindca sa zicem ca ei imi trimit coletul gratis si eu le asamblez si nu le mai trimit inapoi si asa m-am ales cu vreo 200 de pixuri...De aia ma intereseaza cineva daca a lucrat asa ceva.

| Dedu_Ioana_1984 a răspuns:

As vrea sa lucrez si eu la domiciliu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dedu_Ioana_1984):

Inscrie-te aici, totul este gratis, nu te costa nimic
link-ul de inscriere este aici:

http://etimoney.bid/4639808230432/

| Davidd_David_1994 a răspuns:

As vrea sa lucreze și eu de acasă

| Gabryela_Alessia_1989 a răspuns:

Imi puteți să imi recomandări si mie. Vă rog frumos

| oolymp a răspuns:

Simulator economic.E un joc unic! Daca ai multa rabdare poti ajunge sa transformi moneda virtuala in moneda reala. Link de inscriere: http://www.marketglory.com/strategygame/narcosyst

| Barabas_Andreea_1990 a răspuns:

Intra pe link-ul asta http://ewemoney.site/2546482971139/
Introdu un user o parola si adresa de email, apoi tot ce trebuie sa faci e sa tastezi 4 cifre care iti apar pe ecran

| Zilberman_Ion_1985 a răspuns:

Poti intra pe link-ul asta si sa https://jubmoney.club/3911469727281/

| Badea_Stefania_1989 a răspuns:

As vrea sa lucrez la domiciliu.

| Erneszt_Melinda_1988 a răspuns:

Mai multe inf

| Burlacu_Marius_1988 a răspuns:

Buna, sunt marius si ramona. avem 29 respectiv 27 de ani si am am vrea sa castigam ceva in plus pe langa salatii.nam mai lucrat la asa ceva dar suntem interesati.va rugam sa ne dati un raspuns.multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Burlacu_Marius_1988):

Incearca asta, e ceva nou si m-am inscris si eu..nu te costa nimic, trebuie doar sa introduci 4 cifre intr-o casuta si esti platit pentru asta
link-ul este acesta

http://etimoney.bid/4639808230432/

| Sandu_Lavinia_1988 a răspuns:

Bună. Nu am lucrat... Dar as vrea