| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Este legal sa cumperi lucruri mai ieftine si sa le vinzi mai scump?

12 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu, este legal atat timp cat iti platesti taxele...

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este legal, se cheama "comert" si atata vreme cat ai firma unde comercializezi aceste cumparaturi si vanzari, este legal si corect.

| sierra1 a răspuns:

Pe asta se bazează tot comerțul mondial

| Andreeush a răspuns:

Asta fac toti care au magazine.

| Donsavas a răspuns:

Da,este legal. Asta face toata lumea.

| Bizon95 a răspuns:

Deci, ce descrii tu se numeste: COMERT!
fara comert am muri in primul rand de foame ca nu ar vinde nimeni mancare daca ar fi ilegal

| Furnicuta000 a răspuns:

De parca nu asta ar face majoritatea firmelor laughing)))
E ilegal daca nu iti platesti taxele la stat. Daca vinzi un lucru o data la cateva saptamani nu e nicio problema dar daca faci asta frecvent si nu esti in legalitate poti fi prins, a dat si la tv o stire cum ca unii au devenit clienti falsi ca sa ii prinda pe astfel de bisnitari care vand pe net.

| brokxy a răspuns:

Este legal dar am auzit ca nu ai voie sa maresti pretul foarte foarte mult. Gen lucrul acela era 50 de lei si tu il dai cu 500 nu ai voie sa faci asta. E mult prea mult

| Mogiojojo a răspuns:

laughing laughing hai ca esti baiat

| Andra9pk a răspuns:

laughing pai si cum sa le vinzi? Cu acelasi pret sa nu scoti nimic?
Nu e ilegal e adaosul tau

| Marbea a răspuns:

Depinde de unde le cumperi! Daca le aduci din strainatate sau din engros si ai firma, atunci normal ca iti pui si tu profit. Dar daca tu cumperi de la mine si dai la altul mai scump atunci nu stiu cat de legal e dar sigur nu-i moral.

| iKaiju a răspuns:

Si magazinele precum profii cumpara lucruri de la distribuitori mai ieftin si le vand mai scump pe raft, daca nu ar fi diferenta nu se avea banii sa plateasca angajații iar nimeni nu lucrează pe gratis.