| Claudiu0101010 a întrebat:

Este posibil ca dintr-un salariu brut de 2500 de lei să am un salariu net mai mare? (Dacă muncesc schimbul 3, libere plătite și prime ocazionale)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil doar daca salariul brut, la care se adauga restul, va fi de cca 4.300 lei sau mai mare.

| sierra1 a răspuns:

Brut e mereu mai mare ca NET - ori nu ne intrebi exact ce vrei de fapt?

| RoCkKiD a răspuns:

Netul nu va fi niciodata mai mare ca netul din simplul motiv ca din brut ti se scad taxele.

In cazul tau poti sa iti cresti netul doar din ore suplimentare/prime/bonusuri.

| Claudiu0101010 explică (pentru RoCkKiD):

Deci este posibil ca salariul net să fie mai mare decât cel brut?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Claudiu0101010):

Nu, aia nu se poate in nici un caz.
Eu ti-am zis de cum ai mai putea sa cresti putin netul, dar nu ai cum sa depasesti brutul.