| Mara_4803 a întrebat:

Eu, am sunat din greseala la cineva necunoscut si o sa vina factura de telefon si parintii o sa ma certe. ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Da dar la facutra nu-ti apar numerele de telefon la care ai sunat, cred. Daca vad, le spui ca ai format din greseala un nr gresit si mie mi se mai intampla si nu ma omoara maicamea sau taicamiu. asta e. le spui ca ai fost neatenta si ca ai sunat din greseala. crede-ma te vor ierta!

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti asumi greseala, ce poti sa faci!? Promiti ca o sa fi mai atenta si atunci cand suni din greseala la alt numar spui:"scuzati, am gresit numarul" si nu mai continui discutia!

| claudiea79 a răspuns:

Iti ceri scuze si promiti ca nu o sa se mai intimple. sa iti retina din banii de buzunar. scrii pe un caiet citi banii ai dat in fiecare luna. asa nu o sa platesti de 2 ori. mai bine iti iei un telefon mobil si iei cartela cosmote este 5 euro ai 2 numere favorite cu cine vrei tu. si ai 1000 de minute in fiecare luna sau 2000. multa bafta. pe fix este mai scump daca vorbesti. faci economie. pe mobil este mai ieftin daca ai cartela

| pauladrian a răspuns:

Le spui adevarul si daca vrei le ceri si scuze si nu iti va face nimic. Important e sa le spui adevarul.

| Alina. a răspuns:

Alocatia ta pe cate luni? laughing Le spui adevarul le ceri scuze si spui ca nu ti-ai dat seama ca o sa coste atata ...etc bagi o scuza minora tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o conversatie extrem de scurta cum ar trebui sa fi fost cea in cazul tau: ai sunat, ai vazut ca ai gresit, ai inchis, costul convorbirii trebuie sa fie foarte MIC, adica cateva centime (de leu RON) sau cativa lei noi (RON), nu vad de ce sa te certe.
Poate nu ai descris toata situatia, cat ai vorbit? Ai lasat telefonul "deschis"? In ambele cazuri propune-le sa iti retina din banii de buzunar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunai din greseala, inchidei si nu aveai o mare factura! Deci ai sunat intentionat si iti vei lua pedeapsa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde si ce fel de parinti ai daca ai o comunicare buna cu ei. Le spui ce sa întîmplat o sa ii ajuti mai mult cand au nevoie de tine asta insemnand pedeapsa iar daca ai parinti foarte severi e cam grav iti asumi greseala ca doar nu o sa fie moarte de om si alta data ai si tu grija ce faci ca doar din greseli invetiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce ar trebui sa faci? sa citesti un pic cartile de limba romana si sa nu mai pui virgula intre subiect si predicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti curaj si du-te si spune-le tot adevaru si eu am patit-o ce sa ii faci mai gresesc oameni nu suntem toti perfecti. sucesss

| VoiceWithin a răspuns:

Le ceri scuze, cu totii gresim suntem oameni, sigur nu ai vrut, ca daca vroiai era alt ceva, vorbesti calm cu ei si le spui cat mai devreme nu cand vine factura atunci chiar ca o sa te certe ii spun acum si ii zici ca nu ai avut curaj sa le spui chiar cand s-a intamplat si ca a trebuit sa iti faci curaj si sa te duci sa marturisesti adevarul, fa-o acum ca dupa s-ar putea sa fie prea tarziu, cu cat le spui mai repede adevarul cu atat va fi mai bine
Succes!

| iauru a răspuns:

Mda najpa treaba
platesti factura ca n-ai ce face ar fi ok sa vb cu postasu' sa-ti dea tie corespondentza

| doctoru_5476 a răspuns:

Cea mai buna minciuna ie adevaru, asa ca daca le spui adevaru ie super

| (¯`·._)MaRsE009(¯`·._) a răspuns:

Pai. Cere'le scuze. promite-le ca nu se va mai intampla...straight face

| KoKo_5071 a răspuns:

Pai asta e ii spui ca din greseala ca ai vrut sa dai altcuivabig grin

| vitioc a răspuns:

Daca a mai fost asa ceva? nu stiu poti sa-i spui ca nai sunat tu si dai sa inteleaga ca unul din ei a facut-o vorbeste nervos cu ei sa te creada ca nu tu ai sunat cind iti spune de asta fate asa parca prima data auzi de asta... spune-i NU da vina pe alt cineva din familie daca ai vreun frate sau sora intreabai poate ei au sunat arata ca tu tot doresti sa afli cine a sunat cind spui o minciuna trebuie singura sa crezi in ia. Bafta!