| SerbanElyan a întrebat:

Eu as dori sa ma duc la liceul de arta, fiind talentat si iubiind arta. Imi puteti spune si mie cat mai multe meserii pentru mine, daca raman pe acest drum. Daca imi spuneti si cam cat se castiga ar fi super!

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu,daca iubesti arta,frumosul,in perioada liceului o sa ai ocazia sa te orientezi catre un anumit profil. Poate fi arhitectura,designer in domenii variate, cum ar fi:lemn, metal, vestimentatie, pictura etc.Castigurile de obicei sunt mari in acest domeniu, de obicei reprezentand procent din vanzari.

| Cocooos a răspuns:

Cel mai mult se castiga la arhitectura(o.a.r.(organizatia arhitectilor din Romania) obliga prin lege ca onorariul sa fie de minim 4% din valoarea constructiei, deci, daca proiectezi o casa de 100. 000euro, onorariul tau este de 4000. civilizat, nu?). Ar mai fi si designer(vestimentar, de interior, de exterior), pictor, sculptor.

| qIlusion a răspuns:

Arhitect, designer vestimentar, designer de interior, exterior, pictor thinking
Nu stiu sigur cat se castiga, dar cred ca arhitectii castiga bine si designerii vestimentari. thinking Funda?puppy dog eyes