| Tricky95 a întrebat:

Exista alternative serioase la Google Adsense?

3 răspunsuri:
| gandurisiopinii a răspuns:

Acestea ar fi câteva: http://www.perfectreview.ro/......-adsense/. Totuși, Google Adsense plătește cel mai bine. Păcat că își bat joc de utilizatori, cum a fost în cazul meu...

| Tricky95 explică (pentru gandurisiopinii):

În ce sens și-au bãtut joc de tine?

| gandurisiopinii a răspuns (pentru Tricky95):

De câteva luni administrez un blog pe Blogger.com. Recent (acum câteva săptămâni) am văzut că sunt eligibil pentru un cont Adsense și am zis să încerc. Totul a mers bine, iar după destul de mult efort, contul a fost activat. Câteva zile mi-au apărut anunțuri goale, ca mai apoi să-mi închidă contul pe motiv că nu am suficient conținut. Sunt aproape de 100 de postări, majoritatea fiind articole de peste 300 de cuvinte, cu tot cu imagini. Oare când va fi suficient de mult conținut?
Până acum nu am mai primit niciun semn, deci m-au lăsat cu ochii în soare...
Scriu din plăcere, nu mă interesează așa tare banii, dar am investit foarte mult timp pentru a crea contul, timp pe care l-am irosit, din câte se pare.