| andrei28743 a întrebat:

Exista banci in Romania care sa ofere credite de pana la 35 000euro cu destinatie imobiliara dar FARA ipoteca?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum garantezi imprumutul dacă e fără ipotecă, cu cuvântul tău?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Frank51 a răspuns:

Ipoteca este mai avatajoasa pentru tine decat pentru banca. In caz ca dai faliment macar iti ia casa, nu treci prin judecati si dupa lucrezi toata viata pentru banca.

| Bizon95 a răspuns:

La prezent... NU
au fost pana in 2008 cand a lovit criza, EXACT din cauza asta

iar 35mii de euroz e enorm sa iti dea vreo banca oarecare fara garantie

nu sunt sigur ca iti da nici cu ipoteca pe imobiliarul pe care il cumperi, fara sa platesti o parte insemnata din prima si sa verifice paranoic, ca, ce cumperi valoreaza banii aia, asa ca si i-ar scoate pe toti la o eventuala problema