| LanguageMaster a întrebat:

Există oameni de afaceri care nu cheltuie banii firmei în interes propriu și trăiesc doar din salariu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca nu exista un afacerist, dintre cei care obtin profit, care sa traiasca doar din salariu (ma refer si la cei care se angajeaza la firma proprie). Un afacerist ce obtine profit are si profitul net din care poate cheltui.

| darrio2007 a răspuns:

Exista. In vise.

| Bizon95 a răspuns:

Oameni idealisti care TREBUIE sa faca firma ca sa poata misca destula marfa, bani, etc. ca ajutoare, exista, in general exista ceva numit "firme non-profit" si "firme de caritate", chiar firme de avocatura, macar cate-odata mai iau cazuri "pro-bono", spitalele la fel, etc.

deci, da, exista, nu foarte mult, dar exista!