| StelistulBrailean a întrebat:

Exista vreo banca de unde pot lua un credit daca nu lucrez si nu am minim 1 an in campul muncii? Nu e un credit mare, cam 6000 de lei, am cum sa il platesc, da momentan nu lucrez, am lucrat pana acum o saptamana 2 luni la un loc de munca si inainte de asta am mai lucrat 4 luni la altul, am inceput sa muncesc cam imediat ce am terminat scoala. Multumesc frumos.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fara sa fii angajat nu primesti credit de la nici o banca poate de la IFN, cum este Provident.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti da nimeni credit daca nu ai un venit legal, constant si dovedibil

| neutrino a răspuns:

Stelist sau nu, nu-mi vine sa cred ca pui o astfel de intrebare. Nu vei gasi o asemenea banca.