| YT_Tedy_2001 a întrebat:

Exista vreo modalitate de a publica un joc video fara sa am firma(SRL, PFA)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Da
depinde in general de platforma
dar, de exemplu pe telefon nu ai nici o problema sa faci bani dintr-un joc pus pe google play, totul e sa platesti 100eu taxa de cont de dezvoltator

pe iOS sau pe PC... NU stiu, presupun ca sunt foarte asemanatoare, iar pe PC e acum Mircosoft Store care permite orice joc sa fie pus fara ca tu sa ai site samd

| YT_Tedy_2001 explică (pentru Bizon95):

Se poate face prin intermediul google ads sau alte servicii, desigur, contra cost chiar daca jocul respectiv e gratis.

Am tot incercat sa caut pe internet, dar nu am gasit suficiente informatii, si cand am mers pe la anaf si banca ca sa intreb, nici ei nu stiau. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

In ce sens vrei sa-l publici? Sa castigi bani din el sau open-source?

| YT_Tedy_2001 explică (pentru Ineys):

Castig prin intermediul google ads si alte servicii e la ei.

| Osneros a răspuns:

Bineinteles. Exista GitHub, LinkedIn, etc.

| YT_Tedy_2001 explică (pentru Osneros):

Ma refer in special pe play store, ios (telefon ) si Steam etc (pc). Mersi!