| Girly97 a întrebat:

Exista vreo modalitate prin care o persoana poate sa supravietuiasca fara un loc de munca?

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Infractorii si cersetorii traiesc fara servici

| Celcestietot a răspuns (pentru mgtow):

Si unii cersetori mai au si case

Bula
| Bula a răspuns:

Da. Daca mosteneste o avere foarte mare.

| darrio2007 a răspuns:

Cu două in loc de unul. Supravietuire.

| RAY a răspuns:

Nici sa maturi strada nu dorești?

| Frank51 a răspuns:

Dacă ai muncit în trecut poți lua indemnizație de șomaj, dar nu cred că ar fi cazul. Dacă ai probleme fizice sau mentale diagnosticate, poți face actele pentru indemnizație de handicap, dar trebuie să te interesezi la un oficiu. Mai poți face actele pentru ajutor social, la primărie.

| Emma30555 a răspuns:

E plictisitor sa nu muncesti. Se poate trai dacă ai familie, prieteni, iubit care sa te întrețină cumva, dar nu cred ca se poate nelimitat.

| Lukasssz a răspuns:

Onlyfans.

| Brizbriz a răspuns:

Esti fata, iti gasesti barbat bine si cu bani care sa te intretina
video chat
etc.

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca ai handicap primești pensie.

| Theo94 a răspuns:

Investitii in cripto, NFT, pariuri la bursa, cersit, activitati ilegale (trafic de droguri, persoane, arme, etc), pensie de handicap, Youtube (cu cei care doneaza si sponsorizari, cu nr. de vizualizari nu prea faci bani in Romania), twitch (la fel ca la Youtube),
locuinte, masini date in chirie

Asta e tot ce imi trece prin cap acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pensie de retardat mintal, si asa spuneai ca ai un ușor retard.
Multe fete fac bani cu tona prin videochat, onlyfans sau un boșorog italian căruia ii spargi toți banii și când ți lumea mai draga te killareste laughing ogramade de românce au sfârșit prost care au încercat asa ceva. Cred rromii știu cel mai bine fără, de fapt subt și romani care se duc pe dincolo după ajutor social.

| Girly97 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru jignire...

| RAY a răspuns (pentru Girly97):

Poți avea ajutor social, ai mâncare, asigurare de sănătate, transport gratis în comun, maturi strada de 2 ori pe săptămână pe lângă asta poți și sa socializezi cu oameni, nu e rușine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Girly97):

Ești chiut kiss tu în propriile întrebări menționezi ca ai asa ceva, părerea mea este ca ești o fata ok, care are nevoie de afecțiune, sa fie iubita. Ar trebui sa ai mai multa încredere în tine, si sa nu te mai gândești la asa ceva, ești o fata speciala, încearcă sa fi mai pozitiva, ești deasupra multora ca nivel de intelectualitate dar nu ști tu acest lucru, din cauza ca nu ai încredere în tine. Te pup și ai grija de tine scumpica mica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Daca are un anumit grad de handicap isi poate scoate pensie.

| chuckmanson a răspuns:

Da. Poți să fii proprietar de casă să trăiești din chirie și să câștigi bani nefăcând absolut nimic, doar profitând de un sistem economic exploatativ care te avantajează. În rest dacă ai o familie bogată și dispusă să te întrețină, atunci poți să trăiești fără loc de muncă fără probleme.

| Strwberrs a răspuns:

Pensie checkkk

| Aditu94 a răspuns:

Da, prin munca cu ziua....prin a avea o sera si a cultiva legume pe care sa le vanda ulterior la un pret bun.

| existential a răspuns:

Am mai vazut pe Youtube persoane care pretind ca traiesc fara bani. Au o casuta undeva la tara sau o rulota. Stau acolo mai mult sau mai putin izolati, cultiva pamantul, isi confectioneaza singuri ce mai au nevoie prin casa. E greu, dar nu imposibil.

| omuletulofficial a răspuns:

In Anglia este o chestie numita 'benefits', daca ai un handicap sau o boala care de impiedica sa contribui societatii, si sa nu poti munci nici part-time, ti se da un ajutor.
Mai sunt si cazuri speciale, dar trebuie sa te informezi pe un caz concret...in alte cuvinte, da, exista.

| mgtow a răspuns (pentru omuletulofficial):

In GB englezii se prefac ca sant handicapati ca sa nu munceasca, putori de meserie dupa spun ca imigrantii le fura locurile de munca. Prosti, aia care nu muncesc si sta in halul ala

| Cehoslovacia a răspuns:

Pensie de handicap laughing

| 3824060673 a răspuns:

Da. Dar să nu stea în civilizația urbană, e toxică și dăunătoare. Te vei înfuria și vei face nenorociri, prins de jigodiile care reprezintă legea și pierzi mult, mult tare. Câți ani ai?

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Nu exista, trebuie sa mergi la munca este singura solutie.
Hai ca poti!