| cronKo a întrebat:

Firma Erfolgs Orientierte Vermittlung ofera locuri de munca in Germania, aveti idee daca e o firma serioasa, a mai plecat cineva cu contract facut de ei?

Răspuns Câştigător
| markodalas a răspuns:

Contract am facut cu ei, dar inca nu am plecat, astept, sper sa nu fie mare teapa...

| lenuss a răspuns (pentru markodalas):

Mare pacat ai facut ca te-ai inscis, este o mare teapa, intr-adevar firma este curata. fac contracte legale. dar in schimb nu te va mai suna niciodata sa pleci, o sa iti spuna ca actele sunt la tradus in Germania si nu au venit inca, aveti mare grija.

| denismalu a răspuns (pentru markodalas):

Cred ca este o mare teapa am facut si eu contract din luna mai si nu m-a sunat am sunat acolo si mi-a zis sa am rabdare am intrebat de ce este comentariile pe net si mi-a zis ca este de la oameni care nu a putut sa iasa afara ca are cazier

| Alin_Dinu_1979 a răspuns (pentru markodalas):

Nu ai sa pleci niciodata cu firma asta.Azi 19.02. 2014 am fost 20 de persoane la firma si ne-au dat afara cu firma de scuritate. Iau banii, asteapta sa treaca 240 de zile, iti da 20% dai cei 590 care ai tai si aste e tot. Eu am contract cu ei din august si nici acum nu m-au sunt sa plec sau pe unii din prietenii mei, e teapa.

21 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi la registrul comerțului trebuie să scrie ceva despre ea...

| costan a răspuns:

Nu cunosc aceasta firma, dar stiu cateva persoane care au plecat in Germania si Austria cu alta firma din Oradea si sunt OK, intra pe site si vezi despre ce este vorba, au si telefoane de contact: http://www.mediator-jobs.com

| Ic3Cr3am a răspuns:

Si tatal meu a depus actele din februarie si acum tot ii spune sa astepte, la fel, il amana de pe zi pe alta, asa ca e o mare teapa. Daca aflati ceva contactati-ma la numarul de telefon 0745647439. Va multumesc!

| Manu_Manuel_1989 a răspuns:

Ce mai stiti despre firma asta? Si eu m-am inscris pe 8 martie si nu m-au mai sunat ....pana la urma a mai plecat cineva cu ei sau nu macar sa stiu.smug

| cosmigim a răspuns:

Bănuiesc că nu e serioasă, sunt înscris din iun. Îmi pare rău, mai ales că mi sa promis să stau liniştit.

| lenuss a răspuns:

Nu te inscrie, e mare teapa si nu e serioasa, ne-am inscis de mult si nu ne mai suna sa plecam, am dat banii degeaba si nu ii mai putem recupera, aveti mare grija.

| lenuss a răspuns:

Nu a plecat nimeni, este o teapa mare, ne-am inscris si noi suntem 4 persoane si nu am mai plecat, ne amana de pe o zi pe alta si plus de asta mai sunt persoane de anul trecut din octombrie si nu au plecat nici acum, asa ca mare grija.

| Alin_Dinu_1979 a răspuns:

Nu da banii sunt escroci eu am facut contract cu ei din august si nici nu m-au mai sunat.acum au inchis firma si au facut alta sub alt nume tot aceeasi oameni

| denismalu a răspuns:

Am facut contract cu ei din luna mai si nici un raspuns nu am primit am sunat si mi-a zis sa mai astept i-am intrebat de ce este comentariile pe net si mi-a zis ca este de la oameni care au cazier si nu a putut sa iasa afara vreau sa stiu daca a plecat cineva cu firma asta

| cosmigim a răspuns (pentru denismalu):

Da denis, am înţeles, ne-au minţit pentru bani, şi eu sunt înscris. prefer să mă contactactezi 0755351754

| cosmigim a răspuns (pentru denismalu):

da, se observă că nu a plecat nimeni cu erfolgs...Braşov. Sunt foarte mari ecscroci, şi fără frică de Dumnezeu! Şi încă nu se opresc! 0755. 351.754

| cosmigim a răspuns (pentru cosmigim):

Da, domniţele/domnişoarele de la erfolgs...Braşov, continuă să facă averi (şi la altcineva) din marea neatenţie a noastră. Sunt nenorociţi, şi fără frică de Dumnezeu! 0755 351 754

| Iulian_Vlad_1981 a răspuns:

Sunt cei mai mari escroci nu mai dati bani la nenorocitii astia, este teapa.

| Olaru_Daniela_1989 a răspuns:

Am facut si eu cu iubitul meu contract cu ei si asteptam de trei luni... sper sa ne sune...dar cine stie...

| geogeo1234 a răspuns:

Este teapa, nu aveti incredere in ei, eu am facut contract de anul trecut 2012 si nu m-au sunat si nici nu raspund la tel.
Au contractul facut in asa fel incat nu le poti face nimica asa ca nu mai sperati ca veti pleca vreo data cu SC ERFOLGS ORIENTIERTE VERMITTLUNG SRL va iau bani cica de tradus legalizat nu-i nimic adevarat!

| ioancretu a răspuns:

Este o inselatorie cu acte in regula. Eu am incheiat contract cu ei din 25 iulie 2013 si nu am plecat cu ei, imi spuneau sa astept si am asteptat pana la finalul contractului dar in zadar. aveti mare grija, este o teapa mare, nu mai dati banii in vant cu speranta ca o sa primiti un raspuns pozitiv

| larisacucutean a răspuns (pentru ioancretu):

Eu stiu pe un vecin care a plecat cu firma Qualifizierte Mitarbeiter Vermittlung din cluj da are calificare ca si mecanic auto si stie putin limba. se pare ca se poate pleca daca ai cv calificari

| florinsandu335 a răspuns:

Din martie am facut contract, nu imi spun decat asteptam contractul de la angajator. De sunat ii sun saptamanl, aceleasi scuze.Desi am aflat ca in mai a plecat o serie. Daca aflati si voi ceva, mai scrieti, macar comunicam intre noi.