| Vyo0000 a întrebat:

Fostul angajator nu dorește să îmi dea adeverința de venit. Insist de aproape o lună trimițându-i mesaje text și de nenumarate ori i-am sunat atat pe contabilă cât și pe sef. Mi-au spus că o să mă sune cand o are. Dar eu aveam nevoie luna asta de adeverința. Ce este de facut in acest caz?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu iti dau adeverinta pentru ca probabil ai fost angajat la negru si nu ai fost raportat in Revisal, clar e de mers la ITM.
Ce sa-i faci daca acum orice taranoi e patron in tara asta, cu 2-3 angajati isi fac vila si au bani, fara sa plateasca salarii cat trebuie si nici taxe la stat. Fie-mi-ar scarba de acest tip de patroni, toti meltenii laughing

Răspuns utilizator avertizat
| StanescuLata a răspuns:

Mergi la garda!