| 0Andrei1 a întrebat:

FUNDA! cum faci sa iti vina alocatia pe card si sa iti faci si un card?

3 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

Nu e chiar asa cum spune cel de mai sus. Nu trebuie sa iti faci un cont, mai ales ca ai taxa de administrare de cont de 5 lei. Asa ca nu se merita. Du-te la banca si vezi ce posibilitati ai. Poti sa iti deschizi un cont de studii care nu iti ia administrare de cont si iti da dobanda de 9.5% anuala in primii 3 ani si variabila dupa aceea. Dar asta numai la Raiffaisen parca. Oricum tu du-te la banca si intreaba de solutia optima pentru tine.

| alin1988 a răspuns:

Simplu te duci la banca si iti deschizi un cont

| peter44 a răspuns:

După ce îţi faci card, ceri de la bancă un extras de cont si împreuna cu parintele titular de alocatie, mergeti la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Socială din judetul vostru, completati un formular si peste o luna vă va veni alocatia pe cardul ales.