| draudeiw6q a întrebat:

Hai salut, voi cum mă sfătuiți să fac?
Am de ales intre 2 joburi.
1 care este aproape si e la o secție de imprimare ambalaje.
Si unul care e la o distanță de 25 de minute față de mine si trebuie sa schimb 2 autobuze cu funcția de tehnician veterinar la care am si specializare. Ce credeți că ar fi corect să aleg?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A doua!

Argumente :

-e pe specializarea ta;
-vei profesa în domeniul ales;
-vei avea experiență în acel domeniu;
-nu știu cu ce se mănâncă niciuna din funcții, dar ceva mă face sa cred că cea pe care ai specializarea, te-ar ajuta și la un câștig mai bun;
-un job cât mai aproape de casă, nu e musai ceva bun, mai ales dacă stai în provincie, la sat sau în orașe micuțe, unde toți se cunosc cu toți și deci vei fi bârfit și hulit, cum de altfel se întâmplă în zonele suburbane și în zonele unde toți se cunosc cu toți. happy așa mai departe, nimeni nu te cunoaște și orice ai face la job, pentru comunitatea aceea vei fi un străin care își desfășoară activitatea și care când e de rău va fi înjurat, când e de bine va fi aplaudat, daaar nimeni nu te știe. happy

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce iti place tie sa faci, luand de asemenea in calcul si salariul.
Sunt oameni care lucreaza in strainatate si fac sa zicem 2 ore cu Metroul de la locuinta catre serviciu...25 de minute nu e un impediment nici cu schimbarea a 2 autobuze

| mi25 a răspuns:

Pe langa faptul ca este specialitatea ta, trebuie sa te gandesti si cum va fi in viitor. Imprimarea de ambalaje are viitor?

| IceRope a răspuns:

Nu contează distanța. Fă ceea ce îți place să faci.

| Esti a răspuns:

Nu cred ca este vorba de ce credem noi ca este corect. Fii corect fata de tine și alege ce îți place. Distanta nu e atât de relevantă. nu e ca și când ar trebui sa pleci in alta țara.
Alege dintre cele doua joburi pe acela care crezi ca-ți va aduce mai multă împlinire.