| Allexandra57537 a întrebat:

Hei, am si eu o întrebare, as vrea sa ma angajez la lidl dar nu stiu daca angajeaza si minori, am cautat la ei pe site dar nu am gasit.
Eu am 16 ani.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu angajează minori. Au nevoie de angajați care să lucreze în ture complete.

| Yuoia a răspuns:

Cauta alte magazine mai mici care angajeaza minori. Dar tot cu acordul parintilor te vor angaja. Cei de la magazinele mari au si ture de noapte pentru aranjarea marfii, un soi de inventare, in general hamaleala. Nu te vor angaja la varsta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mcdonald's angajează minori cu program de maxim 6 ore pe zi.