| Codruța16 a întrebat:

Hei
Am tot auzit de aceste metode de a castiga bani pe net cu click-uri prin diferite site-uri..nedumerile mele sunt :
1. Chiar e adevarat, adica careva dintre voi ati castigat?
2. Costa ceva sa joci, chiar si dupa ceva timp de jucat?
3. Cum se procedeaza sa ridici banii in mana..gen..de la banca, sau cum? Voi ati castigat ceva, sau v-ati ales cu virus sau ceva?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal am castigat banii prin internet dar nu prin metoda asta, cei mai multi banii se fac prin upload fisiere si punerea lor pe servere, asa cu clikuri e mai mult vrajeala banii de unde vin?

| AlexCristi97 a răspuns:

Nu am auzit pe nimeni sa isi primeasca banii si nu pentru ca e teapa ci pentru ca primesti atat de putin incat nimeni nu are rabdare sa dea zilnic 20 de clickuri si sa astepti 30 de secunde pentru fiecare click ca sa primesti sub 1$ pe zi.

| Codruța16 explică (pentru AlexCristi97):

Chiar daca e putin..adica se poate castiga? Si. daca stii cum se procedeaza pentru ridicarea banilor (mi se cam pare teapa si oricum nu cred ca o sa incerc..depinde acum de cate pareri pozitive sunt despre chestia asta.)

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Codruța16):

Se castiga deoarece, daca vorbim despre aceeasi chestie, tu trebuie sa vizionezi niste reclame si pentru fiecare vizionare ei primesc sa zicem 0.10$ din care tie iti dau 0.01$ si daca mai aduci oameni iti dau mai mult si iti dau si in functie de activitatea lor. Din cate imi amintesc, era si un plafon minim pentru ati putea retrage banii. Modul in care ii retragi nu il stiu, cred ca dai un cont si tii vireaza ei.

| Pandhoraa a răspuns:

Poate ar fi bine sa incerci o alta medota de a castiga bani pe internet
ti-as sugera sa incerci sa lucrezi ca operator interviu asistat de calculator de acasa
e un job part time cu carte de munca
poti lucra daca ai minim 16 ani, caz in care ai nevoie de acordul paritintilor
daca ai implinit 18 esti deja major si nu mai e cazul
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| Yagami a răspuns:

Se poate castiga din Advertisement Click. De ex sunt site-uri ca si Clixsense sau Neobux, dar trebuie sa ai rabdare si sa dai foarte multe click-uri pe reclame, insa nu ajungi sa faci 1$ pe zi pentru ca ai doar un anumit numar de reclame pe care le poti vizita pentru cativa centi. Asa ca mai degraba iti cauti un job part time sau full time in functie de cum poti, sau poti face web design in caz ca ai vrea sa lucrezi de acasa la computer si daca ai timp liber dupa si te plictisesti poti face si advertise clicking, dar retine ca nu iti poti face un venit constant sau macar necesar din asta.