| Razvanfcucsu a întrebat:

Hei! Am un cont de Instagram de 43 2 mii de urmăritori. Am auzit ca se poate face bani prin reclame dacă găsești firme care te plătesc pentru reclama sau giveaway. Cum ajung sa iau legătura cu acești oameni? Nu știu cum sa dau de ei, de acești sponsori care ar plăti pentru reclama. Știți cumva Instagramul unor sponsori care plătesc pentru reclama, giveaway? Vreau cât mai multe detalii dacă știți. MULȚUMESC!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ei te contactează în principiu... poți să iei și tu la rând dacă vrei firme de astea mai mici și mai nou apărute pe piață să le propui o colaborare

| Catrice a răspuns:

Ăștia accepta de la cel puțin 100k în sus, mai stai sa crești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pagină de Facebook cu 54.000 de aprecieri și nici dacă ar pune această opțiune de publicitate în pagină nu aș opta pentru ea. Motivul? Mi-aș pierde din urmăritori. Tu dacă ai fi abonat la pagina X și să înceapă să afișeze reclame irelevante, ți-ar plăcea? Nu cred că ți-ar plăcea. Așa cum nici ție nu îți place, nici altora nu le place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti posta video-uri si sa ai optiunea sa le monetizezi ca pe Youtube? Asa e pe Facebook... si-s ambele detinute de aceeasi firma, administrate pe acelasi stil. Cum a zis si InYourMind, pentru a deveni influencer nu ai suficienti followeri, daca incerci de acum reclame, vei pierde din ei.