| mjdhr a întrebat:

Hei :* cum pot sa trimit un colet prin posta romana si cel care primeste sa plateasca pentru a putea ridica coletul? si cum primesc bani. vreau sa stiu tate detaliile tot ce trebuie sa fac cand trimit coletul, ce sa completez la posta. dau funda urgent

2 răspunsuri:
| Catallina a răspuns:

Mergi la posta cu coletul si acolo vorbesti, spune exact ce vrei si o sa te puna sa completezi niste formulare.

| plasticsmile a răspuns:

Duci acolo coletul iti va da un formular mi se pare de completare...dai o suma de bani in functie de greutate iar persoana care il va ridica plateste o taxa de 10 lei cred iar banii ti va trimite tot prin posta