| SlashBV a întrebat:

Hei, prieteni, as dori pe timp de vara sa lucrez.Am doar 17 ani si as vrea daca se poate sa lucrez in Codlea sau Brasov. As dori daca stiti pe cineva ca angajează sau site-uri.Din cate stiu se poate lucra pe timp de vara de la vârsta aceasta, va rog daca se poate cat mai repede.Sau desigur niste idei cu locuri de munca pentru cei ce nu au încă 18 ani, va multumesc.Raspunsul cel mai folositor va primi funda.

1 răspuns:
| casandra12345 a răspuns:

Intr-adevar, in cazul minorilor, angajatorilor li se impune anumite conditii. Poti citi despre ele aici: http://www.meritangajat.ro/pg/search/?q=minor&Submit=Caut%C4%83 Vezi ca are si sectiune cu locuri de munca, poate gasesti ceva interesant. Succes!