| yooshi a întrebat:

Hei.
Recent mi-am facut un card de credit la bcr si cand am vrut să aflu pinul, ceva s-a intamplat greșit si hartiuta pe care am dezlipit-o nu mi-a arătat nimic.
Ce pot face in cazul asta.
HELP.
Nu stiu ce am facut greșit, va rog ajutati-ma.
Pot sa ma duc la banca sa il schimb sau ceva?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa il schimbi, dar nu cred ca e cazul. Citeste inca o data instructiunile, si eu m-am pacalit cu pin-ul de la BCR. Hartiuta aia pe care ai dezlipit-o trebuie tinuta intr-un anumit fel ca sa vezi numarul, nu mai tin minte exact, m-a invatat cea de la call-center si apoi, spre rusinea mea, am vazut ca scria pe pagina respectiva, dar eu nu citisem tot. Daca te uitai pur si simplu la ea nu se vedea nimic, dar daca o puneai pe o zona alba sau neagra (nu mai stiu) de pe hartie, se vedea perfect.

| yooshi explică (pentru Brigaela):

Faza e că am pus o pe hârtie dar chiar nu se vedea nimic

| Salontanul a răspuns (pentru yooshi):

Pune-o seara catre un bec.

| yooshi explică (pentru Brigaela):

Cum ar trebui sa arate hartiuta cand o dezlipesti?
Ar trebui sa fie transparentă?
A mea arata cam ciudat, nu cred ca s-a dezlipit cum trebuia

| Brigaela a răspuns (pentru yooshi):

Asa arata si a mea, ca si cum ar fi fost cojita prost, ca si cum s-ar fi rupt. Era partial transparenta, parea ca ar fi trebuit sa se rupa cumva mai superficial