| larisadandu a întrebat:

1. Ce părere aveți despre facultatea de științe economice?
2. Ce facultăți credeți că mai sunt de viitor?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Stiinte economice?
Nu suna prea promitator, arunca un ochi pe piata muncii, eu nu prea vad pe acolo locuri de munca in domeniu.
Facultati care sunt de viitor: cele ce tin de medicina, automatica si calculatoare, inginerie medicala, cibernetica/mecatronica, arhitectura/constructii, academii MAI/Mapn. Ce tine de alimentatie, agronomie, protectia mediului, vor lua amploare datorita impunerilor UE, limbi straine, alte inginerii (mecanica, electromecanica, instalatii, etc.)
Mai sunt, insa astea mi-au venit acum, pe moment.
Orienteaza-te si alege ceva sa-ti placa. Daca iti place si o faci din placere, o faci si bine, iar asa sigur iti poti face o cariera de succes!

2 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

It, medicina, genetica, marketing. Nu e chiar o facultate, dar si sa ajungi profesor de orice grad, artist (diverse specializări), pr.

| Silazion a răspuns:

Nu. O faci doar sa fi plecat de la parinti 3 ani si sa vezi si tu cum e sa fi student. Mai bine fara facultate si cu multa experienta, decat cu facultate si bota. In plus... nu prea gasesti loc de munca in domeniu...