| Sceptic123 a întrebat:

Am comandat recent de la media galaxy, mai multe componente de calculator. Un ssd, un cooler, un hardisk si o placa video. Cand a venit curierul la usa, am lasat 3 pachete, (placa video, care era 1100 lei, colerul si hardul) dar am platit doar colerul si hardul, deoarece nu avea nici o chitanta sau un pret pe acel pachet. Asa ca mi l a lasat si mi-a zis sa ma duc la sediul lor sa iau si celelalte componente care au mai ramas si sa le achit. Am luat si celelalte componente, mi le am platit dar fara placa video. Am primit o gratis oarecum. Dupa o saptaman ma suna cei de la mediagalaxy sa mi spuna ca mai am de achitat si placa. Ce poate sa mi faca daca nu am s o achit? Coletele au venit ramburs, am platit exact cand mi au spus cei de la curierat sa platesc. Nu au nici o dovada ca eu am primit placa, si nici garantie sau vreun bon fiscal pe ea nu am. deci care e cel mai rau lucru pe care mi l pot face? Multumesc

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legal nu cred ca au ce-ti face! Ai platit cat scrie pe facturi? Daca, da! Asta e! Sa plateasca cine agresit.

| AlexAlex23 a răspuns:

Mai bine o plătești, nu pentru ca au ce iti face, sa arăți si tu ca ai putin respect fata de ei si ca esti om.